Імплементація MiCA в Словенії
Актуальні вимоги (до вступу MiCA)
Постачальники послуг віртуальної валюти з головним офісом або філіями в Республіці Словенія перед початком надання послуг віртуальної валюти повинні зареєструватися в Реєстрі постачальників послуг віртуальної валюти, який веде Управління з питань запобігання відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, і керує ним.
Запит на внесення до реєстру можна подати у формі заяви, яку необхідно заповнити і:
1. підписати власноручно і відправити до офісу поштою за адресою Cankarjeva cesta 5, 1000 Ljubljana, або
2. підписати захищеним електронним підписом з кваліфікованим сертифікатом і відправити на електронну адресу офісу mf.uppd@gov.si .
Заява повинна містити наступну інформацію відповідно до статті 3 Регламенту про реєстр постачальників послуг з обміну між віртуальними та фіатними валютами та постачальників гаманців для зберігання:
1. найменування постачальника послуг
2. адреса постачальника,
3. місцезнаходження провайдера,
4. ідентифікаційний номер провайдера,
5. податковий номер провайдера,
6. особисте ім’я законного представника постачальника або бізнес-оператора,
7. адреса постійного та тимчасового місця проживання законного представника або керівника діяльності постачальника,
8. Словенський унікальний основний номер громадянина або дата і місце народження законного представника або оператора діяльності провайдера,
9. податковий номер законного представника або оператора діяльності провайдера,
10. громадянство законного представника або оператора діяльності постачальника,
11. номер виду діяльності та назва класифікації видів діяльності особи, яка надає послуги.
12. Витяг з реєстру судимостей для представників, власників.
13. опис способу надання послуг з обміну між віртуальними та фіатними валютами та надання гаманців для зберігання.
14. розмір частки власності або інший спосіб контролю для законного представника.
Заявники також повинні сплатити адміністративний збір у розмірі 18,10 євро на рахунок № 01100-1000315637, при цьому офіс повідомляє заявнику реєстраційний номер після отримання запиту на внесення до реєстру.
Відповідно до статті 6 Регламенту про реєстр провайдерів послуг з обміну між віртуальними та фіатними валютами та провайдерів депозитарних гаманців, свідоцтво про внесення до реєстру видається провайдеру після внесення до реєстру на його прохання. У свідоцтві зазначаються
– найменування та місцезнаходження провайдера,
– реєстраційний або податковий номер провайдера
– номер та дата рішення про внесення до реєстру,
– підпис уповноваженої особи офісу.
Чи впровадила юрисдикція закон/законопроект, який імплементує MiCA?
Законопроект – ZAKON O IZVAJANJU UREDBE (EU) O TRGIH KRIPTOSREDSTEV.
Громадське обговорення буде тривати до 03 липня 2024 року.
30 липня 2024 року законопроект було передано на розгляд Уряду.
Цей Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному віснику Республіки Словенія.
Хто регулятор відповідно до закону/законопроекту, що імплементує MiCA?
- Агентство з ринку цінних паперів (Agencija za trg vrednostnih papirjev)
- Банк Словенії (Banka Slovenije)
Вимоги до майбутніх CASP, передбачені національним законодавством, яке імплементує MiCA, наявність національних особливостей
Не визначено.
Період часу, до якого CASP має відповідати новим вимогам, а також процедура повідомлення регулятора про відповідність новим вимогам
До 30 грудня 2024 року
Чи передбачено перехідний період до повноцінного впровадження MiCA?
VI. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 18
(перехідні положення для постачальників послуг віртуальних валют)
(1) Відповідно до статті 143(3) Регламенту 2023/1114/ЄС, перехідні положення для постачальників послуг віртуальних валют не застосовуються. Постачальники послуг віртуальних валют повинні отримати дозвіл на надання послуг відповідно до Регламенту 2023/1114/ЄС до 30 грудня 2024 року або припинити надання послуг, на які надано дозвіл відповідно до Регламенту 2023/1114/ЄС.
(2) Спрощена процедура, зазначена в статті 143(6) Регламенту 2023/1114/ЄС, не застосовується.
Ст. 6. (2) Положення Закону, що регулюють ринок фінансових інструментів, застосовуються mutatis mutandis до прийняття рішень та нагляду Агентства в окремих питаннях.
(3) Положення Закону, що регулює банківську діяльність, та Закону, що регулює платіжні послуги, послуги з випуску електронних грошей та платіжні системи, застосовуються mutatis mutandis до прийняття рішень та нагляду Банку Словенії в окремих питаннях.
Ст. 7 (2) Положення Закону, що регулює діяльність Агентства, та положення Закону, що регулює діяльність Банку Словенії, Закону, що регулює банківський сектор, та Закону, що регулює платіжні послуги, послуги з випуску електронних грошей та платіжні системи, застосовуються mutatis mutandis до застосування наглядових заходів з боку Агентства та Банку Словенії в окремих випадках та до судового захисту.
Можливість CASP з юрисдикції з перехідним періодом вільно діяти в юрисдикції без перехідного періоду починаючи з 1 січня 2025 р.
Не врегульовано.
Відповідальність, передбачена для CASP, які продовжують проводити діяльність за місцем реєстрації без виконання нових вимог
Розділ 4 Законопроекту передбачає Положення про покарання. Стаття 13 передбачає різноманітні види правопорушень. В тому числі, наприклад, юридична особа несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 2 500 до 250 000 євро якщо вона не відповідає умовам отримання ліцензії провайдера криптовалютних послуг відповідно до статті 59 Регламенту 2023/1114/ЄС.
Інша корисна інформація, що стосується впровадження MiCA
Про статтю 20 (набуття чинності). Стаття передбачає набуття чинності Законопроектом. Пропонується передбачити більш короткий, ніж зазвичай, строк для набрання чинності. Оскільки Законопроект регулює імплементацію Регламенту Європейського Союзу (компетентні органи, розмір штрафів за правопорушення тощо), доцільно, щоб Законопроект набув чинності якомога швидше. Таким чином, час між публікацією та набуттям чинності (vacatio legis) встановлюється як найкоротший час, який все ще є допустимим. Скорочення строку набрання чинності не вплине на правову визначеність, оскільки зміст Регламенту ЄС, до якого відносяться наглядові повноваження та штрафи, передбачені Законопроектом, є безпосередньо застосовним.
Manimama Law Firm надає можливість компаніям, що працюють як провайдери віртуальних гаманців та бірж, вийти на ринки на законних підставах. Ми готові запропонувати відповідну підтримку в отриманні ліцензії з меншими установчими та операційними витратами. Ми пропонуємо запуск KYC/AML, підтримку в оцінці ризиків, юридичні послуги, юридичні висновки, консультації щодо загальних положень про захист даних, контракти та всі необхідні юридичні та бізнес-інструменти для початку діяльності провайдера послуг з обміну віртуальних активів.
Зміст цієї статті має на меті надати загальне уявлення про предмет, а не розглядатися як юридична консультація.